Arsenal-utleide Pablo Mari (29) var blant seks personer som ble knivstukket på et kjøpesenter nær Milano i går.
Det melder den italienske overgangsguruen Fabrizio Romano på Twitter torsdag kveld.
“Pablo Mari ble knivstukket av en syk mann på et kjøpesenter nær Milano. Han er blant seks personer som ble knivstukket, og er nå på sykehuset.”, skriver Romano.
Former Arsenal centre back Pablo Marì got stabbed by a mad man in a shopping center close to Milano, per reports.
He’s amongst six people stabbed — and he’s now at the hospital.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) October 27, 2022
Direktøren i Monza, Adriano Galliani, har bekreftet skadene ikke er livstruende.
“Pablo er ikke i fare og skadene hans er ikke livstruende. Vi håper på å ha ham tilbake så fort som mulig.”; sa Galliani.
Arsenal bekrefter også at skadene til 29-åringen ikke er alvorlige: “Vi har vært i kontakt med Pablo Maris agent som har fortalt oss at han er på sykehuset og at han ikke er alvorlig skadet.”, skriver klubben i en pressemelding.