Digne skadet på trening – ute i 2 måneder

Digne skadet

Lucas Digne skadet seg på trening denne uken. Nå kan franskmannen være ute i inntil 2 måneder med en ankelskade.

Evertons 27 år gamle venstreback har hatt en strålende start på sesongen med bl.a fire målgivende pasninger. To av disse kom i søndagens kamp mot Fulham, som endte med tre poeng og 3-2 i favør Everton.

Om rapportene stemmer, betyr det at Everton må klare seg uten Digne mot Arsenal, Chelsea, begge mancgester-klubbene og Wolverhampton.

Med Digne skade blir det etter alle solemerker enten 20 år gamle Niels Nkounkou eller rutinerte Fabian Delph som får sjansen på venstrebacken de kommende rundene.

Digne skadet på trening – Kampene han muligens må se fra sidelinjen:

Sat, Nov 28 – Everton vs Leeds

Sat, Dec 5 – Burnley vs Everton

Sat, Dec 12 – Everton vs Chelsea

Wed, Dec 16 – Leicester vs Everton

Sat, Dec 19 – Everton vs Arsenal

Wed, Dec 23 – Everton vs Man Utd (EFL Cup quarter-final)

Sat, Dec 26 – Sheff Utd vs Everton

Mon, Dec 28 – Everton vs Man City

Sat, Jan 2 – Everton vs West Ham

Jan 5/6 – EFL Cup semi-final

Sat, Jan 9 – FA Cup third round

Tue, Jan 12 – Wolves vs Everton

Sat, Jan 16 – Aston Villa vs Everton

Sat, Jan 23 – FA Cup fourth round

Tue, Jan 26 – Everton vs Leicester

 

Ukens trippel runde 5

Dessverre så gikk kun to av tre spill inn i forrige spalte. Tottenham gikk på et overraskende 2-0 tap mot Crystal Palace. Tottenham klarte å

Les videre

Siste Nyheter

Tottenham-legende Jimmy Greaves er død

Tidligere Tottenham, Chelsea og England spiss Jimmy Greaves døde i en alder av 81. Tottenham bekreftet nyheten i en uttalelse søndag morgen. «Vi er ekstremt