Gode nyheter for Arsenal: Bukayo Saka skal være enig med klubben om en ny langtidskontrakt. I følge ryktene vil Saka få en lønn på 300.000 pund per uke. I Norske kroner blir det rett i underkant av 4 millioner kroner per uke.
Kantspilleren har vært i forrykende form denne sesongen, men har enda ikke forlenget den nåværende avtalen, som strekker seg til sommeren 2024.
Den nye kontrakten strekker seg til sommeren 2028.
Interesse fra Liverpool
I februar skrev Liverpool.no at Liverpool og Manchester City fulgte situasjonen nøye, da de to storklubbene skal ha vurdert en mulig overgang til sommeren. Men Sakas forhold til Mikel Arteta og ikke minst klubbens solide form har gjort at 21-åringen skal ha bestemt seg for å bli værende.
Saka og Arsenal skal ha blitt enige om kontraktsforlengelsen for noen måneder siden, men det er fortsatt ikke offisielt.