Son slipper å sone

 

Det røde kortet som Heung-Min Son fikk etter taklingen av Evertons André Gomes er trukket tilbake av det engelske fotballforbundet.

Son vil være tilgjengelig for Tottenham i deres tre neste Premier League-kamper, melder Sky Sports.

Skrevet ut av sykehuset

Gomes fikk ankelen fullstendig ut av posisjon i søndagens 1-1-kamp mot Tottenham i Premier League. Gomes ble fraktet itl sykehus, der han mandag ble operert.

Tirsdag melder Everton at 26-åringen nå er utskrevet fra sykehus.

– Han vil fortsette rehabiliteringen under tilsyn av Evertons medisinske apparat, heter det i en pressemelding på Premier League-klubbens hjemmeside.

Skrekkskaden gjør at 26-åringen sannsynligvis mister resten av sesongen.

Gomes ble skadd sent i kampen etter en hard takling fra Tottenhams Son Heung-min. Taklingen førte til at Gomes kolliderte med Serge Aurier i etterkant.

Smertene var voldsomme for portugiseren, og det var en rekke medspillere som forsøkte på roe ham ned før han fikk nødvendig hjelp.

Son slipper å sone

Tottenham anker Sons utestengelse

Son er utestengt i tre kamper etter at han fikk rødt kort for taklingen, men Tottenham har anket avgjørelsen. Sørkoreaneren gråt da han oppdaget hvordan ankelen til Gomes så ut etter skaden.

Fotball VM 2022

Fantasy Premier League

Odds