Offisielt: Ruben Amorim blir ny Manchester United-manager
29. okt. 2024· Kristian Matic· 1 min

Manchester United ansetter Ruben Amorim (39) som ny manager.
Mandag ettermiddag kunne The Athletic avsløre at Manchester United jobbet med å hente Sporting-trener Ruben Amorim som ny erstatter for Erik ten Hag.
Tirsdag bekrefter den portugisiske storklubben på sine hjemmesider at de har mottat formell beskjed fra Manchester-klubben om at de vil aktivere utkjøpsklausulen til 39-åringen
United betaler dermed 10 millioner euro til Sporting for portugiseren, som ifølge Fabrizio Romano allerede har takket ja til jobben.
Daily Mail-journalist Mike Keegan melder at United er håpefulle for at Amorim vil være på plass allerede førstkommende søndag når Chelsea gjester Old Trafford.
https://twitter.com/MikeKeegan_DM/status/1851286164151455796
Amorim vant Primeira Liga-tittelen i 2021 og igjen forrige sesong, samtidig som han vant Taca da Liga — den portugisiske ligacupen — to ganger med Sporting og en tredje gang med sin tidligere klubb, Braga.
Han har også bygget seg et rykte som en trener kjent for å satse på unge spillere og forbedre individuell spillerprestasjon.
Les mer

Premier League1 d siden
Foden ute, Palmer usikker: Dette må du sjekke før runde 6
Foden er suspendert, Palmer står som usikker og Liverpool mangler flere angrepsspillere. Se forventede lagoppstillinger til alle ti kampene før runde 6.

Premier League1 d siden
Ankedom i januar, straff kan komme før: Slik blir veien videre for City
Reglene gir tolv uker til anken og 30 dager til kjennelsen. Rivalene regner ikke med City i ligaen neste år hvis anken faller.

Premier League1 d siden
Arteta forlenger til 2030 – møter ubeseiret Leeds med Saliba på skadelisten
Kontrakten er klar. Lørdag kl. 13.30 venter et Leeds som bare har sluppet inn tre mål, og Rice og White er usikre.
