Siste nytt · Premier League

Premier League Norge

Alle nyheter →
Dagens beste oddstips: Forest, Everton og City – og alt om lørdagen
Premier League1 d siden

Dagens beste oddstips: Forest, Everton og City – og alt om lørdagen

Tre søndagsspill fra ukens beste tips, oppsummering av runde 6 så langt og alt om lørdagens kamper.

4 min lesing · Iver V

Premier League · runde 6

Runde 6 · 10.–12. oktober

Forventede lagoppstillinger →

Runde 6

Siste resultater

Alle resultater →
Foden ute, Palmer usikker: Dette må du sjekke før runde 6
Premier League3 d siden

Foden ute, Palmer usikker: Dette må du sjekke før runde 6

Foden er suspendert, Palmer står som usikker og Liverpool mangler flere angrepsspillere. Se forventede lagoppstillinger til alle ti kampene før runde 6.

Ankedom i januar, straff kan komme før: Slik blir veien videre for City
Premier League3 d siden

Ankedom i januar, straff kan komme før: Slik blir veien videre for City

Reglene gir tolv uker til anken og 30 dager til kjennelsen. Rivalene regner ikke med City i ligaen neste år hvis anken faller.

Arteta forlenger til 2030 – møter ubeseiret Leeds med Saliba på skadelisten
Premier League3 d siden

Arteta forlenger til 2030 – møter ubeseiret Leeds med Saliba på skadelisten

Kontrakten er klar. Lørdag kl. 13.30 venter et Leeds som bare har sluppet inn tre mål, og Rice og White er usikre.

Tre målgivende fra Ødegaard: Slik kommer nordmennene tilbake til Premier League
Premier League3 d siden

Tre målgivende fra Ødegaard: Slik kommer nordmennene tilbake til Premier League

Ajer og Bobb scoret, Haaland fikk tre mål. Formen fra landslaget – og når de fem nordmennene spiller i helgen.

Ti navn på Carricks skadeliste før besøket fra et seierløst Tottenham
Premier League3 d siden

Ti navn på Carricks skadeliste før besøket fra et seierløst Tottenham

De Ligt og Ugarte er ute, åtte er usikre. Spurs har scoret to ligamål på fem kamper før lørdagens møte på Old Trafford.

Haaland bryter tausheten før Anfield: «Vi må holde sammen»
Premier League3 d siden

Haaland bryter tausheten før Anfield: «Vi må holde sammen»

Første gang han snakker etter 115-dommen. Liverpool mangler Isak og Gakpo, og Haaland kom sliten hjem fra landslaget.

Fantasy Premier League

Fantasy-tips og lagvalg

Alle Fantasy-saker →

Sesongen 2026/27

Tabell og statistikk

Full tabell →

Tabell

#LagKSUTMF+/-P
1Man City550013-5+815
2Arsenal650110-5+515
3Brighton641118-5+1313
4Brentford624012-6+610
5Chelsea631215-13+210
6Leeds62318-5+39
7Liverpool52307-4+39
8Everton52306-3+39

Toppscorere

Statistikk →
  1. 1Erling Haaland5mål
  2. 2João Pedro5mål
  3. 3Alexander Isak4mål
  4. 4Morgan Rogers4mål
  5. 5Brian Brobbey3mål
  6. 6Bruno Fernandes3mål

Overgangsvinduet

Overganger

Se alle →

Runde 6

Lagoppstillinger, kampomtaler og resultater

Flere saker

Mer fra PLNORGE

Se alle nyheter →

Oddstips

Ukens Premier League-tips

Se alle oddstips →

Tips denne runden

6

Snittodds

3.00

ROI 30 d.

+12.2 %

Sunderland – Brighton

Lørdag 10. oktober kl. 16:00

Brighton vinner og holder nullen

4,14

Iver peker på at Sunderland må klare seg uten Brian Brobbey, som ble skadet tidlig i landslagspausen. Uten lagets største uromoment mener han Brighton-seier kombinert med å holde nullen er interessant til 4,14 i odds.

Innsats 5 enheter (u)Betclown
Man Utd – Tottenham

Lørdag 10. oktober kl. 18:30

Under 3,5 mål

1,70

Iver mener 1,70 på under 3,5 mål er svært godt betalt i en kamp som kan bli jevn, og som ingen av lagene har råd til å tape. Han viser til målsnitt på henholdsvis 2,0 og 3,2 per kamp, mot xG-snitt på 3,2 og 3,6. Dette er Ivers vurdering – xG-tallene alene tilsier ikke et sikkert underspill.

Innsats 5 enheter (u)Betclown

BETCLOWN

100 % opptil 1 000 kr i innskuddsbonus

  • – Odds og kuponger på alle tips
  • – Boost på utvalgte Premier League-kamper
  • – Rask registrering, norsk kundeservice
Spill nå

18+ · Spill med måte · Vilkår gjelder