Ute resten av året
29. nov. 2019· tippenett· 1 min

Liverpool bekrefter at Fabinho er ute resten av året med en leddbåndskade i ankelen han pådro seg mot Napoli onsdag kveld.
– Det er selvfølgelig dårlige nyheter, men vi vet ikke hvor lenge han er ute. Det er ganske sikkert at han ikke kommer til å være involvert i juleprogrammet. Det vil ta en stund, sier Liverpool-manager Jürgen Klopp på fredagens pressekonferanse.
Fabinho er ventet å være ute i seks til åtte uker, skriver Liverpool Echo. Dermed kan han miste så mange som tolv kamper.
– Det er den første skikkelig dårlige nyheten for Liverpool denne sesongen. Han betyr veldig mye. Han har egentlig løst det lille problemet til Liverpool. Én ting er den delen av spillet hans med å dekke store rom og være veldig god i duellspillet, men han har god ballbehandling og er kjapp til å vite hva han skal gjøre til enhver tid, sier TV 2s fotballekspert Simen Stamsø-Møller.
Les mer

Premier League9. okt. 2026
Haaland bryter tausheten før Anfield: «Vi må holde sammen»
Første gang han snakker etter 115-dommen. Liverpool mangler Isak og Gakpo, og Haaland kom sliten hjem fra landslaget.

Premier League2. sep. 2026
Solbakken slakter Liverpool-backene: «Et vandrende mareritt»
Ståle Solbakken legger ingenting imellom når han oppsummerer Liverpool-sesongen så langt. Landslagssjefen mener backparet er lagets store problem – og har allerede skrinlagt drømmen om nytt seriegull.

Liverpool18. aug. 2026
ET AV VERDENS STØRSTE TALENTER PÅ VEI TIL ANFIELD
Liverpool kobles stadig sterkere til PSGs Ibrahim Mbaye , og dette er en spiller Liverpool-supportere virkelig bør begynne å følge med på. Mbaye er bare 18 år , men har allerede rukket å spille seniorfotball for Paris Saint-Germain, Champions League-fotball og VM for Senegal. Han
