Fantasytips runde 8: Siste nytt fra pressekonferansene

Arsenal

Emile Smith Rowe er fortsatt usikker. Zinchenko er visstnok uaktuell for landslagsoppdrag, så da er det rart om han starter for Arsenal til helga.

Partey er tilbake i trening, men kampformen er usikker.

Nelson og Elneny fortsatt ute.

Bournemouth

Brooks fortsatt ute, men Stanislas tilbake i trening. Relativt uinteressant på fantasy-fronten der altså.

Brentford

Sergi Caños har ristet av seg hamstringskaden. Nørgaard og Pinnock er fortsatt uaktuelle.

Everton

Lampard hevder Calvert-Lewin nærmer seg kampklar. Doucoure er tilbake fra skade, men følgende spillere er fortsatt ute: Pickford, Holgate, Townsend, Mina, Godfrey

Man City

Laporte er tilbake i trening, men blir neppe kampklar. Også Kyle Walker er “usikker”. Kryptisk Guardiola på sitt beste, der altså.

Newcastle

Minimalt med oppdateringer på Saint-MaximinWilson og Guimaraes, så her må vi bare vente og se.

Darlow er fortsatt ute, det samme er Shelvey og Krafth.

West Ham

Cresswell, Soucek og Dawson var alle involvert i midtuka, og bør i så måte være tilbake fra skade.

Aguerd og Ben Johnson fortsatt uaktuelle.

Wolves

Kampformen til Jimenez er fortsatt ikke helt på plass, mens Sasa Kalajdzic er ute i flere måneder. Lage var likevel kryptisk til hvorvidt vi får se Diego Costa eller ikke til helgen. “Vi får se” var det noget vage svaret fra portugiseren.